My Favorite Movies


  Nateflixnet's Rating My Rating
1
Halloween 1978,  R)
2
No Country for Old Men 2007,  R)
3
The Big Lebowski 1998,  R)
4
The Texas Chainsaw Massacre 1974,  R)
5
GoodFellas 1990,  R)
6
The Blues Brothers 1980,  R)
7
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon 2006,  R)
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon
A MUST SEE for any fan of slasher flicks, this is part mocumentary/part horror movie that never steps wrong. Clever, funny, and wonderfully entertaining
8
Oldboy 2004,  R)
9
The Incredibles 2004,  PG)
10
Fight Club 1999,  R)
11
The Prestige 2006,  PG-13)
12
The Silence of the Lambs 1991,  R)
13
The Exorcist 1973,  R)
14
Shaun of the Dead 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments