My Favorite Movies
| natacoil's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 2 |
JFK 1992, R) |
|
| 3 |
Natural Born Killers 1994, R) |
|
| 4 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 5 |
La Virgen de los Sicarios (Our Lady of the Assassins) 2001, R) |
|
| 6 |
The Grifters 1990, R) |
|
| 7 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 8 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 9 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 10 |
High Fidelity 2000, R) |
|
| 11 |
The Jack Bull 1999, R) |
|
| 12 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
|
| 13 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |
|
| 14 |
Platoon 1986, R) |
|
| 15 |
Wag the Dog 1997, R) |
|
| 16 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 17 |
Born on the Fourth of July 1989, R) |
|
| 18 |
Eyes Wide Shut 1999, R) |
|
| 19 |
25th Hour 2003, R) |
|
| 20 |
The Sure Thing 1985, PG-13) |
|
| 21 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 22 |
Hot Shots! Part Deux 1993, PG-13) |
|
| 23 |
The Dangerous Lives of Altar Boys 2002, R) |
|
| 24 |
Top Secret! 1984, PG) |
|
| 25 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 26 |
Fried Green Tomatoes 1991, PG-13) |
|
| 27 |
Alive 1993, R) |
|
| 28 |
Fight Club 1999, R) |




























