My Favorite Movies
| NasAves's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 2 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 3 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 4 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 5 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 6 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 7 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 9 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 10 |
Up 2009, PG) |
|
| 11 |
Cloudy With a Chance of Meatballs 2009, PG) |
|
| 12 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 13 |
The Twilight Saga: New Moon 2009, PG-13) |
|
| 14 |
The Twilight Saga: Eclipse 2010, PG-13) |














