Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. NasaBoonya
  2. Nasa

Animated film in Nasa's heart!

  NasaBoonya's Rating My Rating
1
Ice Age 2002,  PG)
2
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
Ice Age 2: The Meltdown
LOve this movies very much!!!!
3
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (Ice Age 3) 2009,  PG)
4
Monsters vs. Aliens 2009,  PG)
Monsters vs. Aliens
Very nice for family!!! I love!!!
5
Monsters, Inc. 2001,  G)
Monsters, Inc.
How do you love the other? This is the beauty of love!
6
Shark Tale 2004,  PG)
Shark Tale
Hi! a candy shark!

Do you know? Woman is honest for her heart any way..........
7
Shrek 2001,  PG)
8
Shrek 2 2004,  PG)
9
Shrek the Third 2007,  PG)
10
Lady and the Tramp 1955,  G)
Lady and the Tramp
Everyone can love! and fight for lover!
11
Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure 2001,  G)
Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure
Get on the father's foot stamp!!!! This film make me to thinking of my father.
12
Madagascar: Escape 2 Africa 2008,  PG)
13
The Lion King 1994,  G)
14
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
15
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
16
Barbie Mariposa 2008,  Unrated)
17
Barbie of Swan Lake 2003,  G)
18
Barbie as Rapunzel 2002,  Unrated)
19
Barbie As The Princess and the Pauper 2004,  Unrated)
20
Barbie Presents: Thumbelina 2009,  Unrated)
21
Barbie as the Island Princess 2007,  Unrated)
22
Barbie in the 12 Dancing Princesses 2006,  Unrated)
23
Antz 1998,  PG)
24
101 Dalmatians 1961,  G)
25
101 Dalmatians 1996,  G)
26
101 Dalmatians II - Patch's London Adventure 2003,  G)
27
Robots 2005,  PG)
28
A Bug's Life 1998,  G)
29
Charlotte's Web 1973,  G)
30
Charlotte's Web 2006,  G)
31
Charlotte's Web 2 - Wilbur's Great Adventure 2003,  G)
32
The Ant Bully 2006,  PG)
33
Dinosaur 2000,  PG)
Dinosaur
Great film to spending family times with a little child. It's a cute Disney film!!! and perfer you to see!!!
34
Fan chan (My Girl) 2003,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments