My Favorite Movies


  NaruHina01's Rating My Rating
1
Yeopgijeogin geunyeo (My Sassy Girl) 2001,  Unrated)
Yeopgijeogin geunyeo (My Sassy Girl)
this is probab;y my all time favorites!
2
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
Final Fantasy VII - Advent Children
i recomend this movie to anyone who loves japan and loves action love it!
3
Castle in the Sky 1989,  PG)
Castle in the Sky
this was a really good movie i loved it!
4
Spirited Away 2001,  PG)
Spirited Away
this was really sad and i loved it!
5
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
Howl's Moving Castle
i love howl he's soo kool! i like calsifer to or however you spell it!
6
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
Princess Mononoke (Mononoke-hime)
this was one of the first i watched and it was the best!
7
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) 1984,  PG)
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind)
i love this movie!
8
Neko no Ongaeshi (The Cat Returns) 2002,  G)
Neko no Ongaeshi (The Cat Returns)
baren is really kakoii!
9
My Neighbor Totoro 1988,  G)
My Neighbor Totoro
this is the very first gibily film thats when i started to watch all of them
10
Kiki's Delivery Service 1989,  G)
Kiki's Delivery Service
this is also a great movie
11
Nae yeojachingureul sogae habnida (Windstruck) 2004,  Unrated)
Nae yeojachingureul sogae habnida (Windstruck)
it sounds like a great movie
12
Bend It Like Beckham 2002,  PG-13)
Bend It Like Beckham
i love this mivie
13
The Perfect Man 2005,  PG)
The Perfect Man
this was a good movie but i've seen it too much.
14
The Parent Trap 1998,  PG)
The Parent Trap
I like halie better then Annie though it was a pretty good movie.
15
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
Charlie's Angels
i love this movies!
16
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
Charlie's Angels - Full Throttle
i want to see this movie real bad!
17
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo!
awsome i loved nurugui-chan he was so cute!
18
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!)
this as a good movie too i liked it when kakashi copied that one guy and mande that whale thisng.
19
One Piece the Movie: Kaisokuou ni ore wa naru (One Piece Movie: The Great Gold Pirate) 2000,  Unrated)
One Piece the Movie: Kaisokuou ni ore wa naru (One Piece Movie: The Great Gold Pirate)
i wanna see this bad!
20
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
i love this movie!!!!!!!!!! one of my all time faves!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments