My Favorite Movies
| napitupulu's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 2 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 3 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 4 |
Cidade de Deus (City of God) 2002, R) |
|
| 5 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 6 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 7 |
Scarface 1983, R) |
|
| 8 |
I Am Sam 2001, PG-13) |
|
| 9 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 10 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 11 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 12 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 13 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 14 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 15 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |
|
| 16 |
Munich 2005, R) |
















