My Favorite Movies


  nannan's Rating My Rating
1
Hot Fuzz 2006,  R)
Hot Fuzz
nicely done
2
Stardust 2007,  PG-13)
Stardust
absolutly beautiful wonderful and fantastic
3
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
The Rocky Horror Picture Show
some bits a little disturbing but you just cant get the songs out of your head
4
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
Star Wars: Episode IV - A New Hope
could it get much better
5
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert 1994,  R)
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert
straight men playing transvestites what more could you want in a film
6
Shaun of the Dead 2004,  R)
7
Big Fish 2004,  PG-13)
8
Monty Python's The Meaning of Life 1983,  R)
9
V for Vendetta 2006,  R)
V for Vendetta
i loved this film i thought hugo weaving did such a good job
10
The Phantom 1996,  PG)
The Phantom
favorite childhood movie ever
11
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
12
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
Moulin Rouge!
as much as i am ashamed but i actually like it and used to be obsesed but im over that now
13
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments