Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  nankinat's Rating My Rating
1
Little Shop of Horrors 1986,  PG-13)
2
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
3
Mystery Science Theater 3000: The Movie 1996,  PG-13)
Mystery Science Theater 3000: The Movie
The only time someone could possibly talk in a movie theater without getting shot.
4
Highlander 1986,  R)
5
Interview with the Vampire 1994,  R)
6
Chicago 2002,  PG-13)
7
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
8
But I'm A Cheerleader 1999,  R)
9
Muppet Treasure Island 1996,  G)
10
Judge Not: In Defense of Dogma 2001,  Unrated)
11
Slayers Premium 2001,  Unrated)
12
Slayers - The Motion Picture 1995,  PG-13)
13
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
Good movie for a girls night.
14
Aladdin 1992,  G)
15
Airplane! 1980,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments