Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  NancyCockrum's Rating My Rating
1
The Island 2005,  PG-13)
2
The Count of Monte Cristo 2002,  PG-13)
3
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002,  R)
4
Lucky Number Slevin 2006,  R)
Lucky Number Slevin
I LOVED this movie!! i had waited awhile to watch it and i was thinking that it might let me down...but it completly exceeded my expectations!! Freakin awesome
5
The Butterfly Effect 2004,  R)
The Butterfly Effect
This was an intense movie and the entire thing was awesome!!
6
Casino Royale 2006,  PG-13)
Casino Royale
Freakin deadly movie!!! It is FULL of action
7
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit 2005,  G)
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit
THis movie was so cute and funny!! I loved the rabbits!
8
Flushed Away 2006,  PG)
9
The Notebook 2004,  PG-13)
10
Alex & Emma 2011,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments