My Favorite Movies


  nancey195's Rating My Rating
1
My Name Is Modesty 2003,  R)
2
My Little Pony: The Movie 1986,  G)
3
In the Land of Women 2006,  PG-13)
4
The Name of the Rose (Der Name der Rose) 1986,  R)
5
In the Name of the Father 1993,  R)
6
First Name - Carmen 1983,  Unrated)
7
Another Gay Movie 2006,  R)
8
Strawberry Shortcake: The Sweet Dreams Movie 2006,  G)
9
Reefer Madness - The Movie Musical 2004,  R)
10
Trinity Is Still My Name (...continuavano a chiamarlo Trinità) 1971,  G)
11
Ultimate Avengers: The Movie 2006,  PG-13)
12
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
13
Death Note: The Last Name (Desu nôto 2) 2007,  Unrated)
14
The Jetsons 1990,  G)
15
My Name is Tanino 2003,  Unrated)
16
Mother Teresa:In the Name of God's Poor 1997,  PG-13)
17
My Name is Jackie Beats 2006,  Unrated)
18
My Name Is Joe (Mein Name ist Joe) 1998,  R)
19
My Name Is Albert Ayler 2005,  Unrated)
20
Name of the Rose 2003,  Unrated)
21
No Name on the Bullet 1959,  Unrated)
22
Scandalize My Name: Stories From the Blacklist 2000,  Unrated)
23
Zombiegeddon 2006,  Unrated)
24
Code Name Phoenix 2000,  Unrated)
25
You Know My Name 1999,  Unrated)
26
Code Name: Wolverine 1996,  R)
27
Dirty Sanchez: The Movie 2007,  R)
28
LovecraCked! The Movie 2006,  Unrated)
29
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
30
Date Movie 2006,  PG-13)
31
National Lampoon's TV: The Movie 2006,  R)
32
El Vacilón: The Movie 2005,  R)
33
My Big Fat Independent Movie 2005,  R)
34
Here Comes Peter Cottontail: The Movie 2005,  Unrated)
35
Dreamer: The Movie 2005,  Unrated)
36
Doug's First Movie 1999,  G)
37
Pokemon 3: The Movie 2001,  G)
38
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) 2005,  PG-13)
39
B Movie 1998,  Unrated)
40
DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp 1990,  G)
41
Twilight Zone: The Movie 1983,  PG)
42
Silent Movie 1976,  PG)
43
Danielson: A Family Movie 2006,  Unrated)
44
Soccer Dog: The Movie 1999,  PG)
45
Kickin' It Old Skool 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments