My Favorite Movies
| nanas47's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Jarhead 2005, R) |
|
| 2 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 3 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Crash 2005, R) |
|
| 5 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13) |
|
| 6 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Charlie's Angels 2000, PG-13) |
|
| 8 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 9 |
Toy Story 1995, G) |
|
| 10 |
Toy Story 2 1999, G) |
|
| 11 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 12 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 13 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 14 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 15 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 16 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 17 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 18 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 19 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 20 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 21 |
Sin City 2005, R) |
|
| 22 |
United 93 2006, R) |
|
| 23 |
Premonition 2007, PG-13) |
|
| 24 |
Night at the Museum 2006, PG) |
|
| 25 |
My Best Friend's Wedding 1997, PG-13) |
|
| 26 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 27 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 28 |
Ace Ventura - When Nature Calls 1995, PG-13) |
|
| 29 |
Speed 1994, R) |
|
| 30 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 31 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 32 |
Derailed 2005, R) |
|
| 33 |
8MM 1999, R) |
|
| 34 |
Elizabethtown 2005, PG-13) |
|
| 35 |
The Worst Witch 1986, G) |
|
| 36 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 37 |
Cars 2006, G) |
|
| 38 |
That Night 1992, PG-13) |
|
| 39 |
What's Eating Gilbert Grape 1993, PG-13) |
|
| 40 |
300 2007, R) |
|
| 41 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 42 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 43 |
Resident Evil - Apocalypse 2004, R) |
|
| 44 |
Resident Evil: Extinction 2007, R) |












































