Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  nanab1991's Rating My Rating
1
The Boondock Saints 2000,  R)
The Boondock Saints
such a good movie, such good actors, such a sad yet happy storyline, i loved it
2
Batman Begins 2005,  PG-13)
Batman Begins
i absolutely LOVED it!!!
3
The Italian Job 2003,  PG-13)
The Italian Job
once, still, and forever... i love marky mark... mark wahlberg :) (and this movie!)
4
The Count of Monte Cristo 2002,  PG-13)
The Count of Monte Cristo
All good people, and great acting, good lines, and a good plot, its a great movie!
5
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy
I LOVED this movie!!! Will Ferrell is probably the most hilarious man on the Earth!
6
Underworld 2003,  R)
7
Underworld: Evolution 2006,  R)
Underworld: Evolution
kate beckinsale is an amazing actress, and i loved the movie
8
Beverly Hills Ninja 1997,  PG-13)
9
Donnie Darko 2001,  R)
Donnie Darko
i mean come ON! look at that SWEET bunny face :'( :'(
10
V for Vendetta 2006,  R)
V for Vendetta
I loved it, and have seen it three times in four days! Hugo makes his best of the mask, and that turns out to be great!
11
Legally Blonde 2001,  PG-13)
Legally Blonde
very promising for blondes ;)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments