Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  namorado's Rating My Rating
1
The Neverending Story 1984,  PG)
2
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
Just loved the magic betwwen Bella and Edward!
3
Garfield - The Movie 2004,  PG)
Garfield - The Movie
cool!!!
4
Shrek 2001,  PG)
5
Shrek 2 2004,  PG)
6
The Lake House 2006,  PG)
The Lake House
very good film
7
Ice Age 2002,  PG)
8
Message in a Bottle 1999,  PG-13)
9
Sweet November 2001,  PG-13)
10
A Walk in the Clouds 1995,  PG-13)
A Walk in the Clouds
very good film
11
Pay It Forward 2000,  PG-13)
Pay It Forward
very good film
12
Shopgirl 2005,  R)
Shopgirl
very nice film
13
The Sleeping Dictionary 2003,  R)
The Sleeping Dictionary
Very nice!
14
Cold Mountain 2003,  R)
Cold Mountain
i don't have words... just see...
15
The Matrix 1999,  R)
16
The Matrix Reloaded 2003,  R)
17
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
18
Braveheart 1995,  R)
19
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
20
There's Something About Mary 1998,  R)
21
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
22
Cocktail 1988,  R)
23
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
24
An Officer and a Gentleman 1982,  R)
25
Flashdance 1983,  R)
26
The Secret Garden 1987,  PG)
27
I, Robot 2004,  PG-13)
28
Pretty Woman 1990,  R)
29
Out of Africa 1985,  PG)
30
In Love and War 1996,  PG-13)
31
Dead Poets Society 1989,  PG)
32
The Water Is Wide 2006,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments