My Favorite Movies
| nadiataurai's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 2 |
American Gangster 2007, R) |
|
| 3 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 4 |
Hannibal 2001, R) |
|
| 5 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 6 |
Red Dragon 2002, R) |
|
| 7 |
Hannibal Rising 2007, R) |
|
| 8 |
I Am Legend 2007, PG-13) |
|
| 9 |
Jackie Chan's Who Am I? (Wo shi shei) (Who Am I?) 1998, PG-13) |
|
| 10 |
A Few Good Men 1992, R) |
|
| 11 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 12 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 13 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 14 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 15 |
Meet Joe Black 1998, PG-13) |
|
| 16 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 17 |
The Last Samurai 2003, R) |
|
| 18 |
Green Street Hooligans 2005, R) |
|
| 19 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 20 |
Panic Room 2002, R) |




















