Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  nabschrist's Rating My Rating
1
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
2
Finding Neverland 2004,  PG)
3
Arthur and the Invisibles (Arthur and the Minimoys) 2006,  PG)
Arthur and the Invisibles (Arthur and the Minimoys)
i loved this movie..... really cool
4
The Indian in the Cupboard 1995,  PG)
5
I, Robot 2004,  PG-13)
6
King Arthur 2004,  PG-13)
7
Oliver Twist 1997,  Unrated)
8
Finding Nemo 2003,  G)
9
National Treasure 2004,  PG)
10
Treasure Island 1998,  PG-13)
11
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
12
Taxi 2004,  PG-13)
13
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
14
City of Angels 1998,  PG-13)
City of Angels
wow.. really touching
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
16
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
17
The Postman 1997,  PG-13)
18
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
awesome..
19
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
just awesome
20
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
21
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
22
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
really cool,
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
a great movie to watch
27
Dogma 1999,  R)
Dogma
really interesting... and awesome movie
28
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
29
300 2007,  R)
300
really awesome movie,
30
Peter Pan 2003,  PG)
31
Eragon 2006,  PG)
32
Miss Potter 2006,  PG)
33
Drumline 2002,  PG-13)
Drumline
cool
34
Night at the Museum 2006,  PG)
35
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
36
The Notebook 2004,  PG-13)
37
The Incredibles 2004,  PG)
38
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
39
Home Alone 1990,  PG)
Home Alone
cool.............
40
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
41
Home Alone 3 1997,  PG)
42
Home Alone 4 2002,  Unrated)
43
The Legend of Bagger Vance 2000,  PG-13)
44
Thor 2011,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments