My Favorite Movies
| n1mr0d's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Blue Spring 2001, Unrated) |
|
| 2 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 3 |
Where the Wild Things Are 2009, PG) |
|
| 4 |
A Perfect World 1993, PG-13) |
|
| 5 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 6 |
Good Will Hunting 1997, R) |
|
| 7 |
Lawn Dogs 1997, R) |
|
| 8 |
Finding Forrester 2000, PG-13) |
|
| 9 |
Look Back in Anger 1958, Unrated) |
|
| 10 |
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995, R) |
|
| 11 |
Memento 2000, R) |
|
| 12 |
American History X 1998, R) |
|
| 13 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 14 |
Green Street Hooligans 2005, R) |
|
| 15 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 16 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 17 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 18 |
Becket 1964, PG-13) |
|
| 19 |
Vanilla Sky 2001, R) |
|
| 20 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 21 |
The Crow 1994, R) |





















