Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  n13ngc's Rating My Rating
1
Wicker Park 2004,  PG-13)
Wicker Park
I've ever be her and her... perfect opposite...
2
Being John Malkovich 1999,  R)
Being John Malkovich
heavy but wish I can come in to they head and controling their life hohoho...
3
Madagascar 2005,  PG)
4
Madagascar: Escape 2 Africa 2008,  PG)
5
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind
Jika bisa seperti itu...
6
WALL-E 2008,  G)
WALL-E
Inspiring...
7
Jopog manura 3 (My Wife Is a Gangster 3) 2006,  Unrated)
Jopog manura 3 (My Wife Is a Gangster 3)
So funny... Hahaha....
8
Suburban Madness 2004,  R)
Suburban Madness
Hmm.. just watching it...!!
9
Drumline 2002,  PG-13)
Drumline
Refreshing and inspiring...
10
Perempuan punya cerita (Chants of Lotus) (Lotus Requiem) 2007,  Unrated)
Perempuan punya cerita (Chants of Lotus) (Lotus Requiem)
Inspirational film...
11
Reign Over Me 2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments