My Favorite Movies
| n01z's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Into the Wild 2007, R) |
|
| 2 |
Juno 2007, PG-13) |
|
| 3 |
The Life of David Gale 2003, R) |
|
| 4 |
Gran Torino 2008, R) |
|
| 5 |
The Lives of Others 2006, R) |
|
| 6 |
Pump up the Volume 1990, R) |
|
| 7 |
Dancer in the Dark 2000, R) |
|
| 8 |
Keith 2008, PG-13) |
|
| 9 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 10 |
Funny People 2009, R) |
|
| 11 |
Reign Over Me 2007, R) |
|
| 12 |
Stranger Than Fiction 2006, PG-13) |
|
| 13 |
Pirate Radio (The Boat That Rocked) 2009, R) |
|
| 14 |
28 Weeks Later... 2007, R) |
|
| 15 |
2012 2009, PG-13) |
|
| 16 |
Homeless to Harvard: The Liz Murray Story 2003, Unrated) |
|
| 17 |
American Pie 1999, R) |
|
| 18 |
K-PAX 2001, PG-13) |
|
| 19 |
A.I. Artificial Intelligence 2001, PG-13) |
|
| 20 |
Kick-Ass 2010, R) |




















