My Favorite Movies


  mzbabyphat093's Rating My Rating
1
Poetic Justice 1993,  R)
Poetic Justice
luv it
2
Jason's Lyric 1994,  R)
Jason's Lyric
the iz a true love type move
3
Menace II Society 1993,  R)
Menace II Society
the movie about life in da watts
4
Above the Rim 1994,  R)
Above the Rim
this movie was about makin decisions
5
Madea Goes to Jail 2006,  PG-13)
Madea Goes to Jail
this movie iz hella funny
6
Psycho II 1983,  R)
7
A Thin Line Between Love and Hate 1996,  R)
8
Love and Basketball 2000,  PG-13)
9
Tales from the Hood 1995,  R)
10
Boyz n the Hood 1991,  R)
Boyz n the Hood
I love it
11
Leprechaun - Back 2 Tha Hood 2003,  R)
Leprechaun - Back 2 Tha Hood
funni az hell
12
ATL 2006,  PG-13)
ATL
this iz sum rael shit
13
House of Wax 2005,  R)
House of Wax
pretty scary not scary enough
14
Diary of a Mad Black Woman 2005,  PG-13)
Diary of a Mad Black Woman
madea movies r 2 funni
15
The Wood 1999,  R)
16
Disturbia 2007,  PG-13)
17
3 Strikes 2000,  R)
18
Lockdown 2000,  R)
19
Seventeen Again 2000,  Unrated)
Seventeen Again
my cousins look too cute
20
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood 1996,  R)
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood
funnny az hell
21
Bebe's Kids 1992,  PG-13)
Bebe's Kids
they some bad kidz
22
Speak 2005,  PG-13)
Speak
real talk movie
23
Losing Isaiah 1995,  R)
Losing Isaiah
this funny plus itz about real life
24
Lady Sings the Blues 1972,  R)
Lady Sings the Blues
true story
25
Trippin 1999,  R)
Trippin
this movie iz hella funny
26
The Fighting Temptations 2003,  PG-13)
27
Carmen - A Hip Hopera 2001,  PG-13)
Carmen - A Hip Hopera
love the musical
28
Bluehill Avenue 2001,  R)
Bluehill Avenue
lotz of action within this movie
29
Bones 2001,  R)
Bones
also iz scary 2
30
Motives 2004,  R)
Motives
a mind twisting type of movie
31
The Wash 2001,  R)
The Wash
funny
32
Snoop Dog: Boss 'N' Up 2005,  Unrated)
Snoop Dog: Boss 'N' Up
about the lives of pimps
33
Baby Boy 2001,  R)
34
Snoop Dogg's Hood of Horror 2006,  R)
35
A Man Apart 2006,  R)
A Man Apart
lotz of action
36
Sleepwalkers 1992,  R)
Sleepwalkers
creepy
37
Stephen King's Rose Red 2002,  PG-13)
Stephen King's Rose Red
very long plus scary
38
Saw III 2006,  R)
39
Saw II 2005,  R)
Saw II
scariest movie I ever seen
40
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
Scary Movie 4
funny
41
Final Destination 2000,  R)
42
Final Destination 2 2003,  R)
Final Destination 2
this movie iz crazi
43
Friday 1995,  R)
44
Boomerang 1992,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments