My Favorite Movies


  mysticandroid's Rating My Rating
1
MirrorMask 2005,  PG)
MirrorMask
It was different but it was great, it had awesome work done to it and deserves the 5 stars!
2
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
Now this movie was fun, but crap without Vin Diesel
3
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
Awesome story line, sweet ass cars, and sweet ass ending.
4
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
This movie was awesome, probably the best car movie yet :P
5
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass )
Anime is my thing, any of you got a problem with it?
6
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time)
InuYasha deserves a good rating!
7
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler)
Sweet story line, and awesome fight scenes
8
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island)
Sweet ass story line, and even greater battles
9
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo!
Every anime is the same to me, there's the story line, then there's the awesome animation. Some are lucky to have both.
10
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!)
Anime is my thing, so don't critisize my rankings.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments