My Favorite Movies


  mystic122002's Rating My Rating
1
Scarface 1983,  R)
2
A Walk to Remember 2002,  PG)
3
Never Been Kissed 1999,  PG-13)
4
Tomorrow Never Dies 1997,  PG-13)
5
Police Story 2 (Ging chaat goo si juk jaap) (Police Force II) 1987,  PG-13)
6
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
7
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
8
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
9
Me and Mrs. Jones 2001,  Unrated)
10
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
11
Boogie Nights 1997,  R)
12
The Good Mother (The Glass House 2) 2006,  R)
13
Six Days, Seven Nights 1998,  PG-13)
14
New Jack City 1991,  R)
15
Batman 1989,  PG-13)
16
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
17
Phat Girlz 2006,  PG-13)
18
City of Hope 1991,  R)
19
Blow 2001,  R)
20
Boyz n the Hood 1991,  R)
21
Biker Boyz 2003,  PG-13)
22
Leprechaun - Back 2 Tha Hood 2003,  R)
23
Leprechaun in the Hood 2000,  R)
24
Robin Hood 1991,  Unrated)
25
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood 1996,  R)
26
Hood 2 Hood 2005,  Unrated)
27
Tales from the Hood 1995,  R)
28
Robin Hood: Prince of Thieves 1991,  PG-13)
29
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
30
Menace II Society 1993,  R)
31
Poetic Justice 1993,  R)
32
Looney Tunes: Back in Action 2003,  PG)
33
The Boogeyman 1980,  R)
34
Garfield: A Tail of Two Kitties 2006,  PG)
35
Child's Play 1988,  R)
36
Child's Play 2 1990,  R)
37
Two Can Play That Game 2001,  R)
38
Child's Play 3 1991,  R)
39
Strawberry Shortcake - Play Day Surprise 2005,  Unrated)
40
Spongebob Squarepants - Spongebob Goes Prehistoric 2004,  Unrated)
41
The Spongebob Squarepants Movie 2004,  PG)
42
Spongebob Squarepants - Where's Gary? 2005,  Unrated)
43
SpongeBob Squarepants - Christmas 2003,  Unrated)
44
SpongeBob SquarePants - Sea Stories 2002,  G)
45
SpongeBob SquarePants - Halloween 2002,  Unrated)
46
Spongebob Squarepants - Fear of a Krabby Patty 2005,  Unrated)
47
Spongebob Squarepants - Home Sweet Pineapple 2005,  Unrated)
48
SpongeBob SquarePants - Absorbing Favorites 2005,  Unrated)
49
Spongebob Squarepants - Spongeguard on Duty 2004,  Unrated)
50
Spongebob SquarePants - Tales From the Deep 2003,  G)
51
Spongebob Squarepants - Sponge for Hire 2004,  Unrated)
52
SpongeBob SquarePants - Tide and Seek 2003,  G)
53
Spongebob Squarepants - The Seascape Capers 2004,  G)
54
Remember the Titans 2000,  PG)
55
Murder by Numbers 2002,  R)
56
ATL 2006,  PG-13)
57
Red Eye 2005,  PG-13)
58
Miami Vice 2006,  R)
59
Saw III 2006,  R)
60
Date Movie 2006,  PG-13)
61
Wedding Crashers 2005,  R)
62
Inside Man 2006,  R)
63
Rumor Has It 2005,  PG-13)
64
Happy Feet 2006,  PG)
65
8MM 1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments