My Favorite Movies


  myssladydiva's Rating My Rating
1
Love Jones 1997,  R)
Love Jones
Nina! Nina! wait up!! Stomping up and down the street like someone done stole your F***ing bike.
2
Brown Sugar 2002,  PG-13)
Brown Sugar
I love this movie. Mos Def is soo sexy.
3
The Color Purple 1985,  PG-13)
4
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
Stomp the Yard
This movie was great. My children loved it. I wasn't all the impressed with Meagan but I loved everyone else. 17 thumbs up to Stomp the Yard.
5
Bad Boys II 2003,  R)
Bad Boys II
This is one of my favorite movies. I love all the shooting and stuff blowing up.
6
XXX 2002,  PG-13)
7
S.W.A.T. 2003,  PG-13)
8
Purple Rain 1984,  R)
9
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
Don Cheadle is my Baby Daddy.
10
World Trade Center 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments