My Favorite Movies
| mysnia's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 2 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 3 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 4 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 6 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 7 |
Blast from the Past 1999, PG-13) |
|
| 8 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 9 |
Contact 1997, PG) |
|
| 10 |
Little Manhattan 2005, PG) |
|
| 11 |
My Life Without Me 2003, R) |
|
| 12 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 13 |
August Rush 2007, PG) |
|
| 14 |
Keulraesik (The Classic) 2003, Unrated) |
|
| 15 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 16 |
Meet the Robinsons 2007, G) |
|
| 17 |
Anastasia 1997, G) |
|
| 18 |
The Fox and the Hound 1981, G) |
|
| 19 |
Heung joh chow heung yau chow (Turn Left, Turn Right) 2003, Unrated) |
|
| 20 |
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008, PG) |
|
| 21 |
Inception 2010, PG-13) |
|
| 22 |
The Blind Side 2009, PG-13) |
|
| 23 |
Despicable Me 2010, PG) |























