Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Myrflow's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
4
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
5
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
7
Four Brothers 2005,  R)
Four Brothers
GREAT MOVIE!!! MARK WAHLBERG IS A GREAT ACTOR AND SOOO SEXXXY!! I JUST LOVE HIM
8
V for Vendetta 2006,  R)
V for Vendetta
AWSOME MOVIE, ONE OF MY FAVORITES I REALLY LIKE THE STORY AND THE ACTORS
9
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
10
The Island 2005,  PG-13)
11
Forrest Gump 1994,  PG-13)
12
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
13
Invincible 2006,  PG)
14
Evolution 2001,  PG-13)
15
She's the Man 2006,  PG-13)
16
Fear 1996,  R)
17
Finding Nemo 2003,  G)
18
The Italian Job 2003,  PG-13)
19
I, Robot 2004,  PG-13)
20
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
21
Rush Hour 1998,  PG-13)
22
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
23
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
24
Spider-Man 2002,  PG-13)
25
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
26
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
27
Shrek 2001,  PG)
28
Shrek 2 2004,  PG)
29
Shrek the Third 2007,  PG)
30
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
31
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
32
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
33
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
34
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
35
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
36
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
37
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
38
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
39
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
40
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
41
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
42
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
43
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
44
Little Miss Sunshine 2006,  R)
45
A Walk to Remember 2002,  PG)
46
The Prestige 2006,  PG-13)
47
The Lake House 2006,  PG)
48
The Notebook 2004,  PG-13)
49
The Brazilian Job 2011,  Unrated)
50
The Fighter 2010,  R)
51
Shooter 2007,  R)
52
Fight Club 1999,  R)
53
Penelope 2006,  PG)
54
The Count of Monte Cristo 2002,  PG-13)
55
The Hobbit: An Unexpected Journey 2012,  Unrated)
56
Angels & Demons 2009,  PG-13)
57
Wanted 2008,  R)
Wanted
I LOVE IT SO SO MUCH, THE EFFECTS, THE STORY AND THE END ARE JUST FENOMENAL...AND James McAvoy IS SOOO HOT!!
58
Across the Universe 2007,  PG-13)
Across the Universe
Brilliant!!!! Love Jim Sturgess and Joe Anderson
59
Twilight 2008,  PG-13)
60
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments