Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. myragdoll
  2. Jo

Give list a short description

  myragdoll's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
i really have to say that this is the best of all three priate movies and i loved davie jones locker sceen :)
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
a interesting start with many more options available from this stunning movie.
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
4
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
hot cars and sexy boies wot more can i girl want?
5
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
mmm stage 2... cars are doing ok i would say that they are very busy
6
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
felt the story lacked when it started but once we reach tokyo movie picked up but still loved it
7
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
8
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
9
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
10
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
11
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
12
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
logic skill really need to kick in with this movie and need to pay attention to detail while watching. missed little things while watching it the first time but love the fact that it was different
13
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
Ocean's Twelve
another movie another job new cast. once again i realy found
14
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
15
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
18
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
Loved it. Best out of all of the series so far
20
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
21
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
22
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
where my pill?
23
The Matrix Reloaded 2003,  R)
24
The Matrix Revolutions 2003,  R)
25
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
musical! this will be interesting. Loved it going to buy the ablum now
26
Léon (The Professional) 1994,  R)
27
Queen of the Damned 2002,  R)
Queen of the Damned
boo.....
28
300 2007,  R)
29
Blow 2001,  R)
30
Lord of War 2005,  R)
31
The Thomas Crown Affair 1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments