Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Myracle's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
2
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
3
Rent 2005,  PG-13)
4
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
5
Finding Neverland 2004,  PG)
6
The Little Mermaid 1989,  G)
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
9
Finding Nemo 2003,  G)
10
The Lion King 1994,  G)
11
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
12
Spider-Man 2002,  PG-13)
13
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
14
Hocus Pocus 1993,  PG)
15
Benny & Joon 1993,  PG)
16
Chicago 2002,  PG-13)
17
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
18
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
19
The Sound of Music 1965,  G)
20
Grease 1978,  PG)
21
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
24
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
25
Mary Poppins 1964,  G)
26
Sleepy Hollow 1999,  R)
27
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
28
Bridge to Terabithia 2007,  PG)
29
My Chemical Romance - Life on the Murder Scene 2006,  Unrated)
30
Twilight 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments