My Favorite Movies


  mypaintbrush's Rating My Rating
1
Gia 1998,  R)
Gia
Loved it!
2
Hackers 1995,  PG-13)
Hackers
I remember seeing this movie when it first came out. I think its an interesting story.
3
Foxfire 1996,  R)
4
Girl, Interrupted 1999,  R)
Girl, Interrupted
I liked A.J's attitude in this film
5
Pushing Tin 1999,  R)
6
The Bone Collector 1999,  R)
The Bone Collector
A.J. and D.W are great together.
7
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds)
Eleanor
8
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
9
Original Sin 2001,  R)
Original Sin
Beautiful movie
10
Life or Something Like It 2002,  PG-13)
Life or Something Like It
Gotta love the drunk singing
11
Beyond Borders 2003,  R)
Beyond Borders
The story is great, and I love it.. even without the 2 beautiful main characters, it would have been great.
12
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
13
Alexander 2004,  R)
Alexander
I think that A.J played this role very gracefully. Very beautiful! Especially with all of those snakes everywhere
14
Taking Lives 2004,  R)
Taking Lives
I like how A.J. was just lying in the ground ... at the beginning.
15
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
I love their fight.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments