My Favorite Movies
| myfagan's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Raising Arizona 1987, PG-13) |
|
| 2 |
Sin City 2005, R) |
|
| 3 |
The Shining 1980, R) |
|
| 4 |
The Jerk 1979, R) |
|
| 5 |
The Texas Chainsaw Massacre 1974, R) |
|
| 6 |
Scary Movie 2 2001, R) |
|
| 7 |
Natural Born Killers 1994, R) |
|
| 8 |
Scarface 1983, R) |
|
| 9 |
True Romance 1993, R) |
|
| 10 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 11 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |
|
| 12 |
The Graduate 1967, PG) |
|
| 13 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
|
| 14 |
Rocky IV 1985, PG) |
|
| 15 |
Saw 2004, R) |
|
| 16 |
Tombstone 1993, R) |
|
| 17 |
Lost Highway 1997, R) |
|
| 18 |
See No Evil, Hear No Evil 1989, R) |
|
| 19 |
Every Which Way But Loose 1978, PG) |
|
| 20 |
Enter the Dragon 1973, R) |
|
| 21 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 22 |
Four Rooms 1995, R) |
|
| 23 |
Apocalypse Now 1979, R) |























