My Favorite Movies


  mydameon's Rating My Rating
1
Doom 2005,  R)
2
Aliens 1986,  R)
3
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
4
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
5
Alien Resurrection 1997,  R)
6
Alien3 1992,  R)
7
Alien 1979,  R)
8
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
9
X-Men 2000,  PG-13)
10
Superman 1978,  PG)
11
Superman 2005,  Unrated)
12
Superman Returns 2006,  PG-13)
13
Superman II 1981,  PG)
14
Superman III 1983,  PG)
15
Look Up in the Sky: The Amazing Story of Superman 2006,  Unrated)
16
Superman IV: The Quest for Peace 1987,  PG)
17
Superman II: The Richard Donner Cut 2006,  PG)
18
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
19
Spider-Man 2002,  PG-13)
20
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
21
Sleepy Hollow 1999,  R)
22
Vincent 1982,  G)
23
Frankenweenie 1992,  PG)
24
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
25
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
26
Beetlejuice 1988,  PG)
27
Mars Attacks! 1996,  PG-13)
28
Batman 1989,  PG-13)
29
Batman Returns 1992,  PG-13)
30
Stephen King's It 1990,  Unrated)
31
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
32
Reign of Fire 2002,  PG-13)
33
Dragonheart 1986,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments