My Favorite Movies
| mvjunkie's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Zed and Two Noughts 1985, R) |
|
| 2 |
Twin Peaks - Fire Walk with Me 1992, R) |
|
| 3 |
The Shining 1980, R) |
|
| 4 |
Songs From the Second Floor 2000, Unrated) |
|
| 5 |
The Pillow Book 1996, NC-17) |
|
| 6 |
Naked Lunch 1991, R) |
|
| 7 |
Lawn Dogs 1997, R) |
|
| 8 |
Knockin' on Heaven's Door 1997, R) |
|
| 9 |
Love Me If You Dare (Jeux d'enfants) 2003, R) |
|
| 10 |
The Exorcist 1973, R) |
|
| 11 |
Exorcist II - The Heretic 1977, R) |
|
| 12 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 13 |
The Dead Girl 2006, R) |
|
| 14 |
The City of Lost Children (La Cité des Enfants Perdus) 1997, R) |
|
| 15 |
The Chumscrubber 2005, R) |
|
| 16 |
Candy 2005, R) |
|
| 17 |
The Big White 2005, R) |
|
| 18 |
Big Fish 2004, PG-13) |


















