My Favorite Movies
| muvvy's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Night Watch (Nochnoi Dozor) 2004, R) |
|
| 3 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007, R) |
|
| 4 |
Cube 1997, R) |
|
| 5 |
Four Brothers 2005, R) |
|
| 6 |
Life as a House 2001, R) |
|
| 7 |
Kung Fu Hustle 2004, R) |
|
| 8 |
Dreamcatcher 2003, R) |
|
| 9 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 10 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 11 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 12 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 13 |
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008, PG-13) |
|
| 14 |
Dreamgirls 2006, PG-13) |
|
| 15 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 16 |
Saw 2004, R) |
|
| 17 |
The Boondock Saints 2000, R) |
|
| 18 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 19 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 20 |
Pitch Black 2000, R) |
|
| 21 |
The Bone Collector 1999, R) |





















