Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  musicalewok's Rating My Rating
1
Peter Pan 2003,  PG)
2
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
3
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
4
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
5
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
6
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
7
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
8
Star Trek - Insurrection 1998,  PG)
9
Pride and Prejudice 2005,  PG)
10
Pride and Prejudice ,  Unrated)
11
Mary Poppins 1964,  G)
12
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie 1990,  PG)
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
14
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
15
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
16
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
17
Cry-Baby 1990,  PG-13)
18
The Goonies 1985,  PG)
19
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
20
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
21
Redwall - The Movie 1999,  Unrated)
22
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
23
Sister Act 1992,  PG)
24
Sister Act 2: Back in the Habit 1993,  PG)
25
She's All That 1999,  PG-13)
26
She's the Man 2006,  PG-13)
27
Spaceballs 1987,  PG)
28
The Sound of Music 1965,  G)
29
Sense and Sensibility 1995,  PG)
30
Finding Neverland 2004,  PG)
31
Guys and Dolls 1955,  Unrated)
32
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
33
Chitty Chitty Bang Bang 1968,  G)
34
Bedknobs and Broomsticks 1971,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments