My Favorite Movies


  mushuplus's Rating My Rating
1
A.I. Artificial Intelligence 2001,  PG-13)
2
Finding Neverland 2004,  PG)
3
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
4
Amadeus 1984,  PG)
5
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford 2007,  R)
6
The Hours 2002,  PG-13)
7
Dancer in the Dark 2000,  R)
8
Magnolia 1999,  R)
9
Babe 1995,  G)
10
About Schmidt 2002,  R)
11
Pan's Labyrinth 2006,  R)
12
Interview with the Vampire 1994,  R)
13
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
15
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
16
In Bruges 2008,  R)
17
War of the Worlds 2005,  PG-13)
18
Sleepy Hollow 1999,  R)
19
The Sound of Music 1965,  G)
20
Match Point 2005,  R)
21
The Story of the Weeping Camel 2003,  PG)
22
Somewhere in Time 1980,  PG)
23
King Kong 2005,  PG-13)
King Kong
Really good!
24
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
25
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
26
Jurassic Park 1993,  PG-13)
27
The Haunting 1999,  PG-13)
28
Spirited Away 2001,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments