My Favorite Movies
| murphman322's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Once Upon a Time in the West (C'era una volta il West) 1968, PG-13) |
|
| 2 |
Le Samouraï (The Godson) 1967, PG) |
|
| 3 |
Chinatown 1974, R) |
|
| 4 |
The Searchers 1956, Unrated) |
|
| 5 |
The Third Man 1949, Unrated) |
|
| 6 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 7 |
The Killing 1956, Unrated) |
|
| 8 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 9 |
The Bridge on the River Kwai 1957, PG) |
|
| 10 |
The Kid 1921, Unrated) |










