My Favorite Movies


  munkystrike's Rating My Rating
1
The Matrix 1999,  R)
2
The Matrix Reloaded 2003,  R)
3
The Matrix Revolutions 2003,  R)
4
Spawn 1997,  PG-13)
5
Bad Boys II 2003,  R)
6
Shaolin Soccer 2001,  PG-13)
7
Kung Fu Hustle 2004,  R)
8
Desperado 1995,  R)
9
Bad Boys 1995,  R)
10
Transporter 2 2005,  PG-13)
11
The Transporter 2002,  PG-13)
12
Crank 2006,  R)
13
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
14
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
15
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
16
8 Mile 2002,  R)
17
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
18
School of Rock 2003,  PG-13)
19
The Rock 1996,  R)
20
Rock Star 2001,  R)
21
Biker Boyz 2003,  PG-13)
22
WWE - Eve of Destruction 2002,  Unrated)
23
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
24
Mission Impossible 1996,  PG-13)
25
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
26
Nacho Libre 2006,  PG)
27
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006,  R)
28
Scary Movie 2000,  R)
29
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
30
Scary Movie 2 2001,  R)
31
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
32
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
33
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
34
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
35
Fight Club 1999,  R)
36
Fight Club: Members Only 2006,  Unrated)
37
Euro Fiends From Beyond the Grave 2005,  Unrated)
38
Trainspotting 1996,  R)
39
Redline 1997,  R)
40
Redline 2007,  PG-13)
41
District B13 (Banlieue 13) 2004,  R)
42
300 2007,  R)
43
The 300 Spartans 1962,  Unrated)
44
Transformers 2007,  PG-13)
45
The Transformers - The Movie 1986,  PG)
46
Yamakasi - Les samouraïs des temps modernes 2001,  Unrated)
47
Eurotrip 2004,  R)
48
Taxi 2004,  PG-13)
49
Taxi 1998,  Unrated)
50
Taxi 3 2003,  Unrated)
51
Kamikaze Taxi 1995,  Unrated)
52
Taxi Driver 1976,  R)
53
Taxi 2 2000,  Unrated)
54
Taxi 4 2007,  Unrated)
55
Les fils du vent (Sons of the Wind) (The Great Challenge) (Yamakasi vs. Ong Bak) 2004,  PG-13)
56
Freddy vs. Jason 2003,  R)
57
The Italian Job 2003,  PG-13)
58
The Italian Job 1969,  PG)
59
American Pie 1999,  R)
60
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
61
American Pie 2 2001,  R)
62
Bridal Shower 2004,  Unrated)
63
The Mask 1994,  PG-13)
64
Liar Liar 1997,  PG-13)
65
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
66
The Truman Show 1998,  PG)
67
Spun 2002,  R)
68
A Scanner Darkly 2006,  R)
69
Requiem for a Dream 2000,  R)
70
The Bank Job 2008,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments