Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mummydust's Rating My Rating
1
The Passion of the Christ 2004,  R)
The Passion of the Christ
An eye opener.
2
Time Changer 2002,  PG)
Time Changer
A movie that makes you think about your future!
3
Left Behind - The Movie 2000,  PG-13)
Left Behind - The Movie
The world is in chaos as millions vanish!
4
Left Behind II - Tribulation Force 2002,  PG-13)
Left Behind II - Tribulation Force
The Anti Christ comes into power
5
Left Behind - World at War 2005,  PG-13)
Left Behind - World at War
The end is near as America is powerless
6
Kate & Leopold 2001,  PG-13)
7
The Ten Commandments 1956,  G)
The Ten Commandments
My old all time classics
8
Tribulation 2000,  PG-13)
Tribulation
A world gone mad as people are forced to take the mark of the beast
9
Deceived 2002,  Unrated)
Deceived
A signal from beyond that an enemyis within. One with a dark secret
10
Judgment 2001,  PG-13)
Judgment
The ultimate destiny of a soul, the fate of the innocent and an incoceivable judgment against God himself
11
Revelation (Apocalypse II: Revelation) 1999,  PG-13)
Revelation (Apocalypse II: Revelation)
Christians are underground, a sinister plot. One Nation Earth is giving virtuality headsets to all for the day of wonders
12
Bells of Innocence 2003,  Unrated)
Bells of Innocence
3 men are stranded in a bizarre town, armed only with faith
13
Anne of Green Gables 1934,  Unrated)
Anne of Green Gables
You will laugh, cry and become a part of this orphaned girl
14
Dreamer: Inspired by a True Story 2005,  PG)
Dreamer: Inspired by a True Story
A young girl is determined to help an injured race horse. Wonderful, teary, family movie
15
The Lake House 2006,  PG)
The Lake House
He is in 2004 and she is in 2006. Magical and emotionally rich

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments