My Favorite Movies


  muffers910's Rating My Rating
1
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
TRANSFORMERS IS BY FAR ONE OF TEH BEST MOVIES I HAVE EVER SEEN!!!!!!!!!! I'D GIVE IT 10 STARS IF I COULD!!!!!
2
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
OMG I LOVE THIS MOVIE!!! it's freakin hilarious!
3
Armageddon 1998,  PG-13)
Armageddon
I FREAKIN LOVE THIS MOVIE!!!!
4
Disturbia 2007,  PG-13)
Disturbia
OMG I LOVED IT!!!!! SO SUSPENSEFUL!!!!!! AND SHIA IS SOOOO FREAKIN HOT!!!!!
5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
this is the best of the 3!
6
The Princess Bride 1987,  PG)
The Princess Bride
ONE OF THE ALTIME BEST MOVIES EVER!
7
Practical Magic 1998,  PG-13)
Practical Magic
LOVED IT!!!
8
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
Catch Me If You Can
I LOVE IT!
9
Men in Black II 2002,  PG-13)
Men in Black II
FREAKIN AWESOME!
10
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
purty good purty good
11
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
aww, it's cute
12
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
Mrs. Doubtfire
very funny!
13
Big Daddy 1999,  PG-13)
Big Daddy
hilarious
14
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
Ferris Bueller's Day Off
ahhh... ferris. you brin many memories
15
Ghost 1990,  PG-13)
Ghost
it made me cry when i first saw it!
16
Raise Your Voice 2004,  PG)
Raise Your Voice
IT MADE ME CRY!!!!
17
Click 2006,  PG-13)
Click
LAUGH OUT LOUD HILARIOUS!
18
Speed 1994,  R)
Speed
very good!!!!
19
The Waterboy 1998,  PG-13)
The Waterboy
HAHAHA
20
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
awww will's son is so adorable!
21
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
okay
22
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
purty good
23
Hellboy 2004,  PG-13)
Hellboy
FREAKIN AWESOME!
24
Uptown Girls 2003,  PG-13)
Uptown Girls
cute
25
Remember the Titans 2000,  PG)
Remember the Titans
LOVE IT!
26
Castaway 1986,  R)
Castaway
good!
27
The Incredibles 2004,  PG)
The Incredibles
pretty sweet. and pretty funny
28
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
THE LION KIND FREAKIN ROCKS!!!
29
Tarzan 1999,  G)
Tarzan
TAAARRRZAAANNN!!!!!
30
The Little Mermaid 1989,  G)
The Little Mermaid
DISNEY!
31
Jumanji 1995,  PG)
Jumanji
it's a classic
32
The Pebble and the Penguin 1995,  G)
The Pebble and the Penguin
it's cute! i love it!
33
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
I Now Pronounce You Chuck and Larry
i wanna see it sooo bad!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments