My Favorite Movies
| Mufckingud7's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Cool Runnings 1993, PG) |
|
| 2 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 3 |
Saw 2004, R) |
|
| 4 |
Saw II 2005, R) |
|
| 5 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 6 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 7 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 8 |
The Terminal 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Saw III 2006, R) |
|
| 10 |
Billy Madison 1995, PG-13) |
|
| 11 |
Night at the Museum 2006, PG) |
|
| 12 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 13 |
The Waterboy 1998, PG-13) |
|
| 14 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 15 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 16 |
XXX 2002, PG-13) |
|
| 17 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 18 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 19 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 20 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 21 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 22 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 23 |
Big 1988, PG) |
|
| 24 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |
|
| 25 |
Bend It Like Beckham 2002, PG-13) |
|
| 26 |
Gremlins 1984, PG) |
|
| 27 |
Over the Hedge 2006, PG) |
|
| 28 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 29 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 30 |
Hostel 2006, R) |
|
| 31 |
Mission: Impossible III 2006, PG-13) |
|
| 32 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 33 |
Ultraviolet 2006, PG-13) |
|
| 34 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 35 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 36 |
Blade II 2002, R) |
|
| 37 |
Blade 1998, R) |
|
| 38 |
Underworld 2003, R) |
|
| 39 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 40 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 41 |
Next Friday 2000, R) |
|
| 42 |
Funny People 2009, R) |










































