My Favorite Movies
| mswinc's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 2 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Saw III 2006, R) |
|
| 4 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 5 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 6 |
The Marine 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Saw 2004, R) |
|
| 8 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 9 |
American Pie 1999, R) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13)
Very long movie but great. |
|
| 11 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 12 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 13 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 14 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 15 |
Saw II 2005, R) |
|
| 16 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 17 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 18 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 19 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 20 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 21 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 22 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 23 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 24 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 25 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 26 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 27 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 28 |
Scary Movie 4 2006, PG-13) |
|
| 29 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 30 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 31 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 32 |
Scary Movie 2 2001, R) |
|
| 33 |
A Man Apart 2006, R) |

































