My Favorite Movies
| msvamp2's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Queen of the Damned 2002, R) |
|
| 2 |
Fright Night Part 2 1988, R) |
|
| 3 |
From Dusk Till Dawn 1996, R) |
|
| 4 |
300 2007, R) |
|
| 5 |
Crank 2006, R) |
|
| 6 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 7 |
Resident Evil - Apocalypse 2004, R) |
|
| 8 |
Resident Evil: Extinction 2007, R) |
|
| 9 |
WaSanGo (Volcano High) 2002, PG-13) |
|
| 10 |
Vampires - Los Muertos 2002, R) |
|
| 11 |
Vampires 1998, R) |
|
| 12 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 13 |
Wuthering Heights 2003, PG-13) |
|
| 14 |
Blade 1998, R) |
|
| 15 |
The Bone Collector 1999, R) |
|
| 16 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 17 |
*batteries not included 1987, PG) |
|
| 18 |
Lake Placid 1999, R) |
|
| 19 |
Signs 2002, PG-13) |
|
| 20 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 21 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 22 |
The League of Extraordinary Gentlemen 2003, PG-13) |
|
| 23 |
A League of Their Own 1992, PG) |
|
| 24 |
Cyborg 1989, R) |
|
| 25 |
Demolition Man 1993, R) |
























