My Favorite Movies
| mssaltaf's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 2 |
Oldboy 2004, R) |
|
| 3 |
Cidade de Deus (City of God) 2002, R) |
|
| 4 |
Amores Perros 2000, R) |
|
| 5 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 6 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 7 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 8 |
Death to Smoochy 2002, R) |
|
| 9 |
Bubble Boy 2001, PG-13) |
|
| 10 |
True Romance 1993, R) |
|
| 11 |
O Brother, Where Art Thou? 2000, PG-13) |
|
| 12 |
Snatch 2001, R) |
|
| 13 |
Moulin Rouge 1952, Unrated) |
|
| 14 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 15 |
Unbreakable 2000, PG-13) |
|
| 16 |
Fight Club 1999, R) |
















