Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  msrdealya's Rating My Rating
1
Elektra 2005,  PG-13)
2
Antwone Fisher 2002,  PG-13)
3
ATL 2006,  PG-13)
4
Ray 2004,  PG-13)
5
Drumline 2002,  PG-13)
6
The Covenant 2006,  PG-13)
7
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
it made me cry
8
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
9
John Q 2001,  PG-13)
10
Training Day 2001,  R)
11
Man on Fire 2004,  R)
12
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
13
Lady in the Water 2006,  PG-13)
14
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
15
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
16
40 Days and 40 Nights 2002,  R)
17
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
18
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
19
Shrek 2 2004,  PG)
20
Shrek 2001,  PG)
21
Barnyard: The Original Party Animals 2006,  PG)
22
Over the Hedge 2006,  PG)
23
Madagascar 2005,  PG)
24
Happy Feet 2006,  PG)
25
Flushed Away 2006,  PG)
26
Open Season 2006,  PG)
27
Finding Nemo 2003,  G)
28
Saw II 2005,  R)
29
50 First Dates 2004,  PG-13)
30
Scary Movie 2000,  R)
31
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
32
Click 2006,  PG-13)
33
Rocky Balboa 2006,  PG)
34
Akeelah and the Bee 2006,  PG)
35
Take the Lead 2006,  PG-13)
36
Final Destination 2000,  R)
37
Final Destination 3 2006,  R)
38
Final Destination 2 2003,  R)
39
The Pink Panther 2006,  PG)
40
Last Holiday 2006,  PG-13)
41
Holiday Heart 2000,  R)
42
Snakes on a Plane 2006,  R)
43
Soul Plane 2004,  R)
44
Hostel 2006,  R)
45
Baby Boy 2001,  R)
46
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
47
Signs 2002,  PG-13)
48
The Missing 2003,  R)
49
Mystic River 2003,  R)
50
Are We There Yet? 2003,  PG)
51
Shall We Dance 2004,  PG-13)
52
Hair Show 2004,  PG-13)
53
Wedding Crashers 2005,  R)
54
Taxi 2004,  PG-13)
55
Fried Green Tomatoes 1991,  PG-13)
56
Without A Paddle 2004,  PG-13)
57
Ghost Ship 2002,  R)
58
The Glass House 2001,  PG-13)
59
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
60
Ghost Dad 1990,  PG)
61
13 Ghosts 1960,  Unrated)
62
Daddy Day Care 2003,  PG)
63
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
64
The Departed 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments