My Favorite Movies
These are some of my favourite movies.
| MSpragg's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Hangman's Curse 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Sydney White 2007, PG-13) |
|
| 3 |
Cars 2006, G) |
|
| 4 |
National Treasure 2004, PG) |
|
| 5 |
National Treasure: Book of Secrets 2007, PG) |
|
| 6 |
One Perfect Day 2004, Unrated) |
|
| 7 |
27 Dresses 2008, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 10 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 11 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 12 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 13 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 14 |
Left Behind - The Movie 2000, PG-13) |
|
| 15 |
Left Behind II - Tribulation Force 2002, PG-13) |
|
| 16 |
Left Behind - World at War 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Final Destination 2000, R) |
|
| 18 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 19 |
Back to the Future Part III 1990, PG) |
|
| 20 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |




















