My Favorite Movies
| MsPoison's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Outsiders 1983, PG) |
|
| 2 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 3 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 4 |
Rock Star 2001, R) |
|
| 5 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 6 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 7 |
The Life of David Gale 2003, R) |
|
| 8 |
Meet Joe Black 1998, PG-13) |
|
| 9 |
Boogie Nights 1997, R) |
|
| 10 |
Mallrats 1995, R) |
|
| 11 |
Dogma 1999, R) |
|
| 12 |
It's a Wonderful Life 1946, G) |
|
| 13 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |












