My Favorite Movies
Give list a short description
| msoto158's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 3 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 4 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971, G) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 9 |
Jurassic Park 1993, PG-13) |
|
| 10 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 11 |
300 2007, R) |
|
| 12 |
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007, PG) |
|
| 13 |
I Am Legend 2007, PG-13) |
|
| 14 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 15 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 16 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 17 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Toy Story 1995, G) |
|
| 19 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 21 |
Batman 1989, PG-13) |
|
| 22 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 23 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 24 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 25 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 26 |
King Kong 2005, PG-13) |


























