My Favorite Movies


  msjigga76's Rating My Rating
1
Juice 1992,  R)
2
Daddy's Little Girls 2007,  PG-13)
3
Norbit 2007,  PG-13)
4
ATL 2006,  PG-13)
5
Weird Science 1985,  PG-13)
6
House Party 2 1991,  R)
7
Bad Boys II 2003,  R)
8
Big Momma's House 2000,  PG-13)
9
Sixteen Candles 1984,  PG)
10
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
11
Bad Boys 1995,  R)
12
Independence Day 1996,  PG-13)
13
Ali 2001,  R)
14
Training Day 2001,  R)
15
The Preacher's Wife 1996,  PG)
16
A Thin Line Between Love and Hate 1996,  R)
17
Malcolm X 1992,  PG)
18
Déjà Vu 2006,  PG-13)
Déjà Vu
It was kind of slow for me, but it was o.k.
19
Cry Freedom 1987,  PG)
20
Howard the Duck 1986,  PG)
21
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
22
Are We Done Yet? 2007,  PG)
23
Soul Plane 2004,  R)
24
Friday the 13th Part 3 1982,  R)
25
Friday the 13th - The Final Chapter 1984,  R)
26
Friday the 13th Part 2 1981,  R)
27
Friday the 13th 1980,  R)
28
Jason Goes to Hell - The Final Friday 1993,  R)
29
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
30
Friday the 13th Part VII - The New Blood 1988,  R)
31
Friday the 13th, Part V - A New Beginning 1985,  R)
32
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan 1989,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments