Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  msdaria2001's Rating My Rating
1
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
2
Pay It Forward 2000,  PG-13)
3
Head of State 2003,  PG-13)
4
Enemy of the State 1998,  R)
5
Toy Story 1995,  G)
6
Finding Nemo 2003,  G)
7
Madea Goes to Jail 2006,  PG-13)
8
You Got Served 2004,  PG-13)
9
How Stella Got Her Groove Back 1998,  R)
10
Waiting to Exhale 1995,  R)
11
8 Mile 2002,  R)
12
Pretty Woman 1990,  R)
13
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
14
She Hate Me 2004,  R)
15
Roll Bounce 2005,  PG-13)
16
Disappearing Acts 2000,  R)
17
Hancock 2008,  PG-13)
18
The Incredibles 2004,  PG)
19
Deliver Us from Eva 2003,  R)
20
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
21
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
22
Spider-Man 2002,  PG-13)
23
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
24
Dreamgirls 2006,  PG-13)
25
Romeo Must Die 2000,  R)
26
Brown Sugar 2002,  PG-13)
27
The Bestman 1999,  R)
28
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
29
Waist Deep 2006,  R)
30
Baby Boy 2001,  R)
31
Queen of the Damned 2002,  R)
32
Lakeview Terrace 2008,  PG-13)
33
Fantastic Four 2005,  PG-13)
34
Iron Man 2008,  PG-13)
35
Hellboy 2004,  PG-13)
36
Hellboy II: The Golden Army (Hellboy 2) 2008,  PG-13)
37
Batman Begins 2005,  PG-13)
38
Batman Returns 1992,  PG-13)
39
The Dark Knight 2008,  PG-13)
40
Madea Goes to Jail 2009,  PG-13)
41
Meet The Browns 2008,  PG-13)
42
I Can Do Bad All By Myself 2009,  PG-13)
43
The Family That Preys 2008,  PG-13)
44
Marriage Counselor 2008,  Unrated)
45
Daddy's Little Girls 2007,  PG-13)
46
Diary of a Mad Black Woman 2005,  PG-13)
47
Why Did I Get Married? 2007,  PG-13)
48
Madea's Family Reunion 2006,  PG-13)
49
Madea's Family Reunion 2002,  PG-13)
50
Madea's Class Reunion 2003,  Unrated)
51
Diary of a Mad Black Woman: The Play 2001,  Unrated)
52
Why Did I Get Married? 2007,  PG-13)
53
The Secret Life of Bees 2008,  PG-13)
54
The Cookout 2004,  PG-13)
55
Set It Off 1996,  R)
56
The Perfect Holiday 2007,  PG-13)
57
Beauty Shop 2005,  PG-13)
58
Barbershop 2 - Back in Business 2004,  PG-13)
59
Taxi 2004,  PG-13)
60
Gothika 2003,  R)
61
Swordfish 2001,  R)
62
Perfect Stranger 2007,  R)
63
Losing Isaiah 1995,  R)
64
Oprah Winfrey Presents: The Wedding 1998,  Unrated)
65
The Rich Man's Wife 1996,  R)
66
Their Eyes Were Watching God 2005,  Unrated)
67
Why Do Fools Fall In Love 1998,  R)
68
B.A.P.S. 1997,  PG-13)
69
Sorority Row 2009,  R)
70
The Lovely Bones 2009,  PG-13)
71
Why Did I Get Married Too 2010,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments