Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mscutie2k5's Rating My Rating
1
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2
28 Days 2000,  PG-13)
3
American Pie 1999,  R)
4
American Pie 2 2001,  R)
5
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
good movie
6
Aeon Flux 2005,  PG-13)
7
Beauty Shop 2005,  PG-13)
8
Bad Santa 2003,  R)
9
Beauty and the Beast 1991,  G)
10
Black Beauty 1994,  G)
11
Beloved 1998,  R)
12
Bewitched 2005,  PG-13)
Bewitched
good film
13
Big Fat Liar 2002,  PG)
14
Blank Check 1994,  PG)
15
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
16
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004,  R)
17
Brother Bear 2003,  G)
18
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
19
Bride of Chucky 1998,  R)
20
Child's Play 1988,  R)
Child's Play
i love this im a huge fan of chucky
21
Child's Play 2 1990,  R)
22
Child's Play 3 1991,  R)
23
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
24
Fantastic Four 2005,  PG-13)
Fantastic Four
this is a good film
25
Father of the Bride 1991,  PG)
26
Father of the Bride Part II 1995,  PG)
27
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
28
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)
29
Muriel's Wedding 1994,  R)
30
Runaway Bride 1999,  PG)
31
Seed Of Chucky 2004,  R)
32
Sleeping Beauty 1959,  G)
33
The Santa Clause 1994,  PG)
34
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause 2002,  G)
35
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
36
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
37
The Princess Bride 1987,  PG)
38
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
39
Undercover Brother 2002,  PG-13)
40
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
this is a funny film
41
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
Charlie's Angels
good film
42
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
Charlie's Angels - Full Throttle
good film
43
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
44
Carrie 1976,  R)
45
Cursed 2004,  PG-13)
46
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
47
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
Dodgeball - A True Underdog Story
good film
48
Bless the Child 2000,  R)
49
Jaws 2 1978,  PG)
50
Jaws 3 1983,  PG)
51
Jaws 4 - The Revenge 1987,  PG-13)
52
The Forgotten 2004,  PG-13)
53
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
54
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
55
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
56
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
57
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
58
Freddy's Dead - The Final Nightmare 1991,  R)
59
Wes Craven's New Nightmare 1994,  R)
60
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
61
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
im a big harry potter fan
62
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
im a huge harry potter fan
63
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
64
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
65
The Pacifier 2005,  PG)
66
Saw 2004,  R)
Saw
cool horror
67
Miss Potter 2006,  PG)
68
Mean Girls 2004,  PG-13)
69
Monster 2003,  R)
70
Monster House 2006,  PG)
71
Monster-in-Law 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments