My Favorite Movies


  msablan2's Rating My Rating
1
The Matrix 1999,  R)
2
The Matrix Reloaded 2003,  R)
3
The Matrix Revolutions 2003,  R)
4
The Animatrix 2003,  Unrated)
5
The Matrix Revisited 2001,  Unrated)
6
Fight Club 1999,  R)
Fight Club
A movie that can change your life.
7
Waking Life 2001,  R)
Waking Life
Pure philosophy at its best.
8
Lilo & Stitch 2003,  G)
9
Step Into Liquid 2003,  PG)
Step Into Liquid
Checkin' waves from all over the world.
10
Riding Giants 2004,  PG-13)
11
Sin City 2005,  R)
Sin City
Extraordinary cinematography!
12
Sin City: A Dame to Kill For 2013,  Unrated)
13
Eyes Wide Shut 1999,  R)
Eyes Wide Shut
A very trippy film.
14
Up in Smoke 1978,  R)
Up in Smoke
Instant classic.
15
Smokin' Aces 2007,  R)
Smokin' Aces
Very impressive cast.
16
She's All That 1999,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments