Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mrsway's Rating My Rating
1
My Chemical Romance - Life on the Murder Scene 2006,  Unrated)
2
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
The Rocky Horror Picture Show
like the best movie ever..i loved it."so give ur self over to absolute pleasure..."
3
Saw II 2005,  R)
Saw II
this movie was alrighty
4
The Hills Have Eyes 2006,  R)
The Hills Have Eyes
lol gory, but i did liek it hahah scared the crap outaa me :P
5
When a Stranger Calls 2006,  PG-13)
When a Stranger Calls
it was AWSOME!!!....the best....it kept me geussing through out the whole thing...and i screamed, dropped my popcorn and friend spiled coke... great movie :O i'm buting it when it cums out on dvd
6
Superstar 1999,  PG-13)
Superstar
funny really funny movie..hahaha OMG THE FUNNIEST THING IVE SEEN
7
Jesus Christ Superstar 1973,  G)
Jesus Christ Superstar
HAHA WATS THE BUZZ(8)....MAKES ME WANNA SING
8
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
9
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd 2003,  PG-13)
10
Ice Age 2002,  PG)
11
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
Ice Age 2: The Meltdown
I LOVE THIS MOIVE,.INFACT..LOL I JUST FINISHED WATCHING IT :p
12
Cars 2006,  G)
13
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
14
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
Austin Powers in Goldmember
this movie was kinda funny...the first time i scene it
15
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
16
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
awsome movie i liked it....really long but i still injoted it
17
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
best flippen movie...ellen was funny
18
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
19
Grease 1978,  PG)
20
Grease 2 1982,  PG)
21
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
not funny at all
22
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
23
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
this movie was really funny...i watch it all the time
24
Click 2006,  PG-13)
Click
made me cry :'( at the end

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments